Jaki kredyt hipoteczny na mieszkanie?

Jaki kredyt hipoteczny na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny, w porównaniu do większości innych kredytów bankowych, okazuje się często bardzo skomplikowany i – co ciekawe – nie dla wszystkich zrozumiały. Co więcej, to nie przeszkadza niejednokrotnie spłacać go klientom przez okres nawet trzydziestu lat. Warto zatem dobrze się zastanowić, jaki kredyt mieszkaniowy będzie nam tak naprawdę się opłacał – w tym przypadku, jak mówi stare przysłowie, mały błąd na początku może okazać się wielkim błędem na końcu.


Długoterminowy kredyt hipoteczny to najczęściej wybierana opcja przez kredytobiorców. Jednak aby uzyskać tego rodzaju finansowanie trzeba spełniać poszczególne wymogi jako przyszły kredytobiorca, przede wszystkim zdolności kredytowej. Określone standardy musi też spełniać nieruchomość, na której ma się zabezpieczyć bank. Poznań, Sopot, Zakopane – niezależnie od tego, w jakim mieście mieszkamy, warunki uzyskania takiego kredytu wszędzie są takie same.
Zawsze interesującą opcją dla klientów są promocje, także jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Poznań nie odbiega, pod tym względem od innych polskich miast: również i tu można wziąć kredyt, w którym została obniżona marża lub taki, w którym nie będzie pobierana żadna prowizja. Jeżeli jesteśmy zachęcani wówczas jednak do kupienia dodatkowych produktów banku, mówimy już o cross-sellingu, który nie zawsze musi okazać się dla nas korzystny.
Jeśli chodzi o kredyt na mieszkanie, bardzo interesującą opcją jest także dofinansowanie w ramach MDM (Mieszkanie dla Młodych). W takim przypadku nasz kredyt mieszkaniowy finansowany jest częściowo przez skarb państwa. Aby go uzyskać, trzeba pamiętać, że wiążą się z nim rozmaite ograniczenia.

Write a Reply or Comment